Středomořský ostrov Malta

Něco o Maltě

Malý ostrovní stát, nacházející se ve Středozemním moři jižně od Sicílie, najdeme na mapě pod názvem Malta. Jedná se o menší ostrov o rozloze asi 320 kilometrů čtverečních, kde žije kolem 400 tisíc obyvatel.

malta

Malta leží prakticky uprostřed Středozemního moře. V průběhu letní sezóny je vyhledávána nejen turisty, kteří si chtějí vychutnat dovolenou ve Středomoří a toužícími po odpočinku na zdejších plážích, ale třeba také zájemci o nejrůznější jazykové kurzy. Těch se tu každoročně pořádá několik desítek.

Dovolená na Maltě

Zájezdy na Maltu jsou v porovnání se zájezdy do dalších turisticky oblíbených zemí podél středomořského pobřeží poměrně drahé. I tak je však ostrov u turistů velmi oblíbeným cílem. Každý rok sem zavítá přes milion návštěvníků nejen z Evropy, ale z celého světa. Dovolená na Maltě zkrátka má své jedinečné kouzlo.

Tato středomořská destinace má každému z návštěvníků určitě co nabídnout. A nemusí to být zrovna válení se na pláži a chytání bronzu v paprscích horkého slunce. Na toho, kdo vyhledává aktivní odpočinek, dovolená bez pohybu je nuda a rád relaxujete například sportem, tu čeká pestrá nabídka nejrůznějších vodních sportů. Vybírat se dá ze surfování, potápění, jachtingu a nebo rybaření. A koho voda omrzí, ten se může přesunout na pevninu a zahrát si například tenis nebo squash. Kurty na tyto hry jsou k nalezení u každého většího hotelového areálu.

Tomu, kdo však přeci jen rád relaxuje na břehu moře a dovolená na pláži je hlavním důvodem, proč na Maltu přiletěl, se nabízí k opalování a plavání ve vlnách celá řada pláží od písčitých až po oblázkové. Mořská voda v okolí ostrova Malta je čistá a příjemně teplá.

Aktivity

Na Maltě čeká dobrodružství také na milovníky adrenalinu. Horolezectví se tu totiž stává mezi turisty čím dál tím více oblíbené. A v neposlední řadě je třeba zmínit i jediné golfové hřiště na Maltě, které se rozkládá na ploše téměř 5 kilometrů čtverečních.

Ten, kdo se rozhodne strávit svou dovolenou právě na tomto ostrově, by neměl vynechat možnost absolvovat některý z nabízených výletů. Právě při těchto akcích je možné dokonale a za krátký čas poznat nejzajímavější místa ostrova. Za vidění určitě stojí například Modrá jeskyně, hlavní město Malty La Valleta nebo botanická zahrada v San Antonu.